خیابان ایثار سابق , نام قدیم خیابان ایثار , خیابان شهید پور جعفری , خیابان شهید حسین پورجعفری

خیابان ایثار در بلوار مرزداران تهران یکی از خیابان های قدیمی شهرک ژاندامری است که به واسطه قرار گرفتن مسجد جامع امیرالمومنین در ابتدای این خیابان و کلانتری 139 مرزداران و همچنین خروجی بزرگراه یادگار امام جنوب به شمال به معبری مهم تبدیل شده است.

نام جدید خیابان ایثار مرزداران

پنجمین شورای شهر اسلامی تهران در تاریخ 30 دی ماه 1399 مصوبه ای در جهت تغییر نام خیابان ایثار تصویب کرد که به موجب آن از تاریخ 4 بهمن ماه 1399 خیابان ایثار به خیابان سردار شهید حسین پور جعفری تغییر نام داد.

اسم جدید خیابان ایثار تو مرزداران چیست ؟

طی مراسمی که با حضور شهردار وقت منطقه دو آقای حسن صفات برگزار شد اسم جدید خیابان ایثار به خیابان شهید حسین پور جعفری تغییر نام پیدا کرد. شهردار منطقه دو در آیین نامگذاری گفت: زحمات و فداکاری های این شهید بزرگوار که از محبوب‌ترین چهره‌های کشور هستند، باید پاسداری شود، وحدت، همدلی و همراهی از جمله ثمره‌های خون سردار سلیمانی و همرزمانشان است که این وحدت در راستای اهداف انقلاب اسلامی است.

خیابان ایثار سابق , نام قدیم خیابان ایثار , خیابان شهید پور جعفری , خیابان شهید حسین پورجعفری

شهید حسین پور جعفری کیست؟

فروردین ماه 1342 در شهر گلباف کرمان کودکی چشم به جهان گشود که نامش را حسین نامیدند او هشتمین فرزند خانواده پور جعفری بود. پس از طی دوران کودکی حسین پور جعفری در سن 15 سالگی به کرمان مهاجرت کرد و مشغول به تحصیل شد و در سال 61 وارد سپاه شد و از همان زمان در کنار حاج قاسم سلیمانی قرار گرفت از او به عنوان جعبه سیاه حاج قاسم یا مخزن الاسرار یاد می کنند.

شهید پور جعفری در 13 دی ماه 1398 همراه با سردار دل ها در فرودگاه بغداد آسمانی شد و با توجه به اینکه در سال 95 بازنشسته شده بود اما شهید سلیمانی را تنها نگذاشت و تا آخرین لحظه عمرش در کنار او قرار داشت.

خیابان شهید حسین پور جعفری کجاست ؟

خیابان شهید حسین پور جعفری یکی از خیابان های منطقه 2 شهرداری تهران است. این خیابان پیش از این ایثار نام داشت. خیابان حسین پور جعفری از شمال به بلوار مرزداران غرب به شرق متصل است و از ضلع جنوب خیابان ورودی و خروجی به بزرگراه یادگار امام جنوب به شمال قرار دارد. همچنین از سمت شرق بواسطه عبور از دو خیابان جانبازان و بهار می توانید به بلوار آریافر یا همان دانش سابق راه دست پیدا کنید و از آنجا وارد بزرگراه جلال آل احمد شوید. از سمت غرب تمامی کوچه ها بن بست می باشد.

اماکن مهم خیابان شهید حسین پور جعفری

مسجد امیرالمومنین مرزداران: این مسجد جامع یکی از مهمترین مساجد غرب تهران می باشد و بواسطه وسعت زیادی که دارد توانسته است بسیاری از خدمات و نیاز های مردم منطقه را پوشش دهد. برای مثال حوزه علمیه، بانک ، دفتر پلیس +10 ، درمانگاه، کتابخانه ، مهدکودک و مدرسه، استخر و باشگاه ورزشی، پاساژ با مغازه های متنوع ، سالن اجتماعات، سالن ختم مسجد امیرالمونین، آموزشگاه رانندگی ایثار و … اشاره کرد.

کلانتری 139 مرزداران: این کلانتری در میانه خیابان و حد فاصل خیابان جانبازان و کوچه دریا قرار گرفته است.

مرکز مدیریت بحران بهاران: این مرکز در کوچه سهیل قرار گرفته است و در ایام کرونا به مرکز تست پی سی آر و تزریق واکسن کرونا تبدیل گردیده بود.

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 3 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه